Sukcesy naszych szkolnych judoków!

Od  2010r w naszym Zespole Szkół odbywają się regularnie dwa razy w tygodniu zajęcia sportowe  z judo w ramach UKS „SMECZ” Pobiedziska.  Prowadzi je trener p. Bartosz Mietliński.

W bieżącym roku szkolnym w zajęciach uczestniczy łącznie 18 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy uczniowie są ambitnymi zawodnikami , którzy na miarę swoich możliwości angażują się w treningi i starają się jak najlepiej godzić sport z obowiązkami szkolnymi.

Dotychczas największe sukcesy w judo odnieśli uczniowie:

Katarzyna Brzynska –  kl. I  Gimnazjum

Martyna Brzynska    –  kl. V Szkoły Podstawowej

Albert Andrzejewski – kl. V Szkoły Podstawowej

 

Katarzyna – trenuje judo od 2011 roku  4 razy w tygodniu (dwa razy w Zespole Szkół w Pobiedziskach Letnisku i dwa razy na zajęciach w sekcji judo przy Zespole Szkół w Pobiedziskach ). Kasia swoim uporem,  zaangażowaniem i wolą walki doszła do wielu tytułów Mistrzyni Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Największym osiągnięciem jest zdobycie dwa razy tytułu mistrzyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w 2012 i 2013 roku.

W lutym 2013 roku została powołana do kadry makroregionu wielkopolskiego w judo w wadze do 40 kg. Wkrótce będzie startowała w Pucharze Polski Młodziczek w Luboniu. Według trenera jest bardzo rozwojową i perspektywiczną zawodniczą, która kontynuuje tradycje  pobiedziskiego judo kobiecego na arenie krajowej.

 

Martyna – trenuje 4 razy w tygodniu (dwa razy w Zespole Szkół w Pobiedziskach Letnisku         i dwa razy na zajęciach w sekcji judo przy Zespole Szkół w Pobiedziskach ). Jest bardzo ambitną zawodniczką - reprezentuje sport na wysokim poziomie i jest bardzo sumienna zarówno w sporcie jak i w nauce.

 Jest czterokrotną medalistką Mistrzostw Wielkopolski  w swojej kategorii wiekowej (dzieci młodsze).

 

Albert – trenuje 2 – 3 razy w tygodniu (dwa razy w Zespole Szkół w Pobiedziskach Letnisku i raz na zajęciach w sekcji judo przy Zespole Szkół w Pobiedziskach ).  Jest bardzo zaangażowany w ten  sport - kontynuuje tradycje rodzinne w judo oraz wzorowo łączy obowiązki szkolne ze sportem.

Jest brązowym medalistą Mistrzostw Wielkopolski w kategorii dzieci starszych na 2014 rok!.

 

Gratulacje !!!

Gratulacje dla uczniów, ich rodziców i trenera oraz życzenia kolejnych sukcesów sportowych!

 

Na podstawie informacji uzyskanych od trenera p. Bartosza Mietlińskiego  -  opracowała                             

 

Anna Raniowska-Dobra.

 

 

 

 

 

Opublikowano: 24 marca 2014 08:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 533

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im.Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony