Kochani Uczniowie, Szanowni Rodzice, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły!


„Cicha noc, święta noc…
- słowa najpopularniejszej chyba w świecie kolędy, kolędy która w okresie Świąt Bożego Narodzenia łączy ludzi mówiących w różnych językach, mieszkających na różnych kontynentach, tych w śnieżnej i mroźnej Laponii i tych, którzy kolędy śpiewają na pełnej słońca plaży. Słuchając tej kolędy w obcym języku nikt tego nie zauważa, bo przecież każdy ją rozumie.
Mówię o tym, bo w świecie, który nas otacza jest wiele nieporozumień, wojen i zła. Człowiek człowiekowi jest nieprzychylny. Bywa że ludzie mówiący tym samym językiem nie mogą się porozumieć, a tak niewiele trzeba . Wystarczy znaleźć okruch, który wspólnie zjemy, cienką nić po której się odnajdziemy, zanucić melodię, która jak ta kolęda obudzi w nas dobre ludzkie uczucia.
Kochani wkrótce siądziemy w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole. W niektórych naszych rodzinach zabraknie osób, które w minionym roku odeszły z tego świata na zawsze.
Niech te chwile będą okazją do refleksji nad naszym życiem i postępowaniem, niech we wszystkich rodzinach zapanuje porozumienie, radość i szczęście. Niech narodzony Jezus błogosławi nam wszystkim w Nowym , szczęśliwym 2013 Roku.

Danuta Larus

Opublikowano: 21 grudnia 2012 17:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 450

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im.Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony