Aktualności

10 lutego 2018 11:10 | Aktualności

Jak kodowaliśmy w pierwszym semestrze?


Wrzesień – rozpoczęliśmy zajęcia w ramach projektu #SuperKoderzy. Uczniowie klas 7 i 5 poznawali nowe, szkolne roboty mBot, które programowali w aplikacji Blockly.

 

PaździernikCodeWeek 2018 to impreza rozpoczynająca tryptyk naszych szkolnych akcji zawiązanych z propagowaniem programowania wśród najmłodszych. Uczniowie klasy trzeciej kodowali Ozoboty wykorzystując kody z karty rozkazów. Starsze dzieci pracując z aplikacją Blockly kodowały „mechanicznego ogrodnika” i przy okazji szkoliły znajomość języka angielskiego. Grupa Mistrzów Kodowania i #SuperKoderów ożywiła roboty mBot.

 

Listopad - włączyliśmy się w Europejski Tydzień Robotyki. Oj, działo się… Uczniowie klas 7 i 5 sp na lekcjach informatyki poznawali podstawowe możliwości robotów mBot. Maluchy z klas młodszych kodowały kolorowe trasy dla robotów Ozobot. A rodzice #Superkoderów, podczas zajęć robotyki, wcielili się w rolę uczniów. Nauczycielami były oczywiście ich pociechy :)

 

Grudzień – coroczne święto programistów na całym świecie, czyli Godzina Kodowania to kolejna impreza, w której wzięliśmy udział. Podobnie jak uczniowie ze 170 krajów, nasi młodzi programiści z klasy czwartej, piatej i siódmej rozwiązywali łamigłówki i problemy informatyczne, korzystając z wizualnego języka kodowania. 

 

red. A.Lipnicka

Przeczytano: 214 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: