Aktualności

31 stycznia 2018 19:58 | Aktualności

PÓŁ MILIONA NA 20. JUBILEUSZOWY FINAŁ SZTABU WOŚP W POBIEDZISKACH

   Kolejny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również 20. JUBILEUSZOWY FINAŁ SZTABU, zorganizowany przez wolontariuszy z Zespołu Szkół w Pobiedziskach Letnisku -  uczniów i absolwentów naszej szkoły. Razem z Orkiestrą WOŚP po raz pierwszy zagraliśmy 20 lat temu, na początku działalności szkoły, kiedy zaczynaliśmy budować swoją historię. Naszą piękną tradycją stał się udział w kolejnych Finałach WOŚP i innych akcjach charytatywnych, zawsze przy ogromnym wsparciu dyrekcji szkoły. Jedenaście wspaniałych, barwnych Finałów odbyło się w naszej szkole z udziałem społeczności szkolnej: młodzieży, dzieci, rodziców i nauczycieli. Dziewięć lat gramy wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Pobiedziskach. W tegorocznym Finale dzięki ofiarności i zaangażowaniu młodych 36 wolontariuszy z naszego sztabu oraz  licytacjom,  które  towarzyszyły koncertom i występom, podczas imprezy zorganizowanej przez Pobiedziski Ośrodek Kultury, udało nam się wspólnie uzbierać rekordową kwotę 43 620 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji, na szczytny cel „dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”, po uprzednim profesjonalnym przeliczeniu przez pracowników Pobiedzisko – Goślińskiego Banku Spółdzielczego w Pobiedziskach, który współpracuje z nami od 16 lat.

   W dniu Finału 14 stycznia 2018 wolontariusze po spotkaniu z policjantami i przeszkoleniu w zakresie  bezpieczeństwa, kwestowali od wczesnych godzin rannych i to oni pozyskali znaczące środki. Niemal wszystkie pieniądze zostały zebrane w naszej gminie, najwięcej w Pobiedziskach, gdzie pięciu wolontariuszy zebrało ponad 2 tys. złotych, następnych pięciu miało ponad tysiąc złotych w swoich puszkach, a pozostali równie dużo. W tym roku mamy rekordzistkę  wszystkich  finałów - Monikę Polus, absolwentkę naszego liceum, która zebrała 3069 zł, kwestując z niezwykłą wytrwałością cały dzień. Kilku wolontariuszy kwestowało również w Poznaniu i Swarzędzu. Nieodłącznym atrybutem wolontariuszy były puszki, które w trakcie kwestowania stawały się coraz cięższe, a wolontariusze poznali siłę ich ciążenia.

   Każdy z wolontariuszy był rozliczany indywidualnie. Wszystkie puszki przeliczali nauczyciele, przy wolontariuszach, aby na bieżąco podać im informację o zebranej sumie. Kwoty, jakie zebrali zostały zapisane w rozliczeniach, które były jednocześnie podziękowaniem dla wolontariuszy za cały dzień zbiórki. Po rozliczeniu każdego wolontariusza, nauczyciele dokonali segregacji i przeliczania bilonu i banknotów wg nominałów. To ogromna i wyczerpująca praca. Nad przeliczaniem pieniędzy w Sztabie czuwała powołana przez WOŚP komisja, która sporządziła protokół i niezwłocznie przekazała pieniądze pracownikom banku. Nad całą procedurą czuwała Szefowa Sztabu, pani Basia, która ze starannością, począwszy od zgłoszenia wolontariuszy, a skończywszy na otrzymaniu informacji o prawidłowości rozliczenia, czuwała nad transparentnością działań naszego Sztabu.

 

   O godzinie 16.00, tuż po uroczystym rozpoczęciu 26. Finału w Ośrodku Kultury, orkiestrowe granie rozpoczęły słodkie występy przedszkolaków z „Wesołych Skrzatów”, następnie wystąpili młodzi artyści  ze Studia Piosenki oraz odbył się pokaz Szkoły Tańca „Born to Dance”. Dalej  wysłuchaliśmy przebojów  w wykonaniu  Pobiedziskiej Orkiestry Dętej. Imprezę zakończyliśmy ok. godz. 20.00 po dynamicznym  koncercie  grupy „Krychu i Buba”.  W przerwach pomiędzy występami odbyły się ekscytujące licytacje, podczas których mieszkańcy Pobiedzisk wykazali się wielką hojnością. Z licytacji uzyskaliśmy ładną kwotę - 7312 zł

   Imprezą towarzysząca 26 Finałowi WOŚP był turniej sportowy naszych gminnych służb mundurowych, gdzie również zbierano pieniądze, a następnie  kwotę ponad 1700 zł przekazano do naszego sztabu. Tego dnia mieszkańcy naszej gminy wykazali się wielką hojnością i solidarnie włączyli się w akcję, zwiększając sumę wszystkich  zebranych pieniędzy przez nasz sztab w kolejnych dwudziestu Finałach. Od 1999 roku zebraliśmy ponad pół miliona złotych, dokładnie 506 422 ,23 zł !

 

   Serdecznie dziękujemy naszym dzielnym wolontariuszom i ich rodzicom, nauczycielom, absolwentom i przyjaciołom szkoły za zaangażowanie w kwestowaniu, liczeniu pieniędzy i udział w kolejnych dwudziestu finałach WOŚP. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na ulicach Pobiedzisk i w okolicznych miejscowościach wrzucali często znaczne sumy pieniędzy do puszek wolontariuszy.        Dziękujemy Pani Dyrektor oraz pracownikom Ośrodka Kultury za zorganizowanie i  prowadzenie kolejnych imprez. Dziękujemy wszystkim artystom dużym i małym, dzieciom z przedszkola ich nauczycielom i rodzicom za uświetnienie części artystycznych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy podarowali piękne rzeczy na licytację. Dziękujemy za wspaniałą zabawę w Ośrodku Kultury, a uczestnikom za hojność podczas licytacji. Dziękujemy pracownikom  Pobiedzisko – Goślińskiego Banku Spółdzielczego w Pobiedziskach za pomoc w przeliczeniu zebranych środków finansowych. Dziękujemy policjantom za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży i uczestnikom imprezy. Dziękujemy Szefowej Sztabu za wyjątkowe serce i zaangażowanie oraz Włodarzom Miasta i Gminy Pobiedziska, którzy nas wspierali i byli z nami przez 20 lat grania Orkiestry WOŚP w Pobiedziskach. Dziękujmy jeszcze raz wszystkim, którzy byli z nami przez te lata.

         

Cytując słowa Jurka Owsiaka już dzisiaj zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do następnego finału.

„Pamiętajcie, gramy do końca świata i jeden dzień dłużej

i nie zapominajcie nigdy dać z siebie choć troszeczkę,

kiedy inni potrzebują.”

Sztab WOŚP w Zespole Szkół w Pobiedziskach Letnisku          

 

Przeczytano: 151 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: