Aktualności

03 grudnia 2017 17:58 | Aktualności

" Opowieść wigilijna" na Letnisku

Niedługo będziemy mogli obejrzeć " Anioły pani Czajki" na scenie . Pokażą nam "Opowieść wigilijną". Wszyscy znamy historię zgorzkniałego Scrooge`a z powieści Charlesa Dickensa, który nie chciał  przyjąć zaproszenia na świąteczny obiad do swojego siostrzeńca. Nasze teatralne dzieciaki pokażą własną interpretację opowieści. Już wkrótce premiera.

Relacje dzieci na temat przedstawienia:

Julka, Amelka, Klara, Oliwia L. Nikola, Weronika: Na święta Bożego Narodzenia przygotowujemy występ pt: " Opowieść wigilijna". Reżyserem sztuki jest pani Halina Czajka. Bohaterami są :Scrooge, pan Janek, opieka społeczna, duchy. W sztuce będzie dużo tańca i piosenek: " Biała pastorałka", " Pięknie żyć", " Lecą aniołki", kolędy.

Zosia: Każdy z klasy ma jakąś rolę. Ja jestem  Scroogem, Nikodem, Alek i Wojtek są duchami. Będzie dużo tańca i zabawy.

Dawid: Jestem narratorem. Mówię przed piosenką. Będę piekł ciasto. Siedzę koła Adama- siostrzeńca Scrooge`a. Będziemy się kręcić i tańczyć.

Oliwier: Gram chorego chłopca. Wystąpimy przed całą szkołą. Nie mogę się doczekać!

Szymon: Gram pana Janka- pracownika Scrooge`a, skąpca i chytrusa. Śpiewam " Wesołą nowinę".

Adam: Ja jestem pracownikiem opieki społecznej. Podoba mi się ta sztuka.

Igor: Wystąpimy na scenie. Ja pracuje z Adamem w opiece społecznej. Pomagam biednym.

Mateusz: Nasza klasa gra" Opowieść wigilijną". To opowieść o złym człowieku, który się zmienia. Ja gram jego siostrzeńca.

Fabian: W przedstawieniu gra pan Janek i jego chory syn. Syn ma chorą nogę. Uczymy się kolęd i pastorałek. Występują też ludzie zbierający datki.

Wojtek: Gram rolę ducha. Występujemy 22 grudnia przed całą szkoła. Latam, kiedy grają piosenki.

Nikodem, Alek, Jarek: Na święta przygotowujemy przedstawienie: "Opowieść wigilijna". Bohaterami są trzy duchy, pan Adam, pan Janek, Marley. W przedstawieniu Scrooge staje się lepszym człowiekiem.

Wiktoria, Oliwia, Wiktoria W.: W naszym przedstawieniu dużo się dzieje. Syn pana Janka jest poważnie chory. Tańczymy i śpiewamy na scenie.

 

                                                                                              Halina Czajka

Przeczytano: 204 razy. Wydrukuj|Do góry