Aktualności

17 października 2017 16:39 | Aktualności

Gra miejska klasy 2 gimnazjum w centrum Poznania

Piękna słoneczna pogoda, 20 kresek na termometrze i złote kolory polskiej jesieni.  To wszystko spowodowało „ucieczkę 2 gimnazjum ze szkoły”. Wagary? Nie, to tylko wyjazd do Poznania na lekcję w terenie.

Wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której poznaliśmy lokację osady św. Gotarda. Choć nie była to nasza pierwsza wizyta na Starym Mieście, odkryliśmy miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. W momencie gdy wirydarze, oratoria, synagogi i baszty zaczęły nam się już trochę mylić, udało nam się rozwiązać końcowe hasło gry. Nie zdradzimy rozwiązania :)

Już myśleliśmy, że czeka nas zasłużony odpoczynek, a tu okazało się, że zajęcia trwają dalej…

Udaliśmy się na Wzgórze Przemysła do, niedawno odbudowanego, Zamku Królewskiego. Zwiedziliśmy jego wnętrza, eksponaty Muzeum Sztuk Użytkowych i „wdrapaliśmy” się na wieżę widokową. W pięknym Słońcu podziwialiśmy panoramę Poznania i odszukaliśmy miejsca, które dziś odkryliśmy. Spacer przez Plac Wielkopolski na Dworzec Główny PKP był ostatnim punktem wycieczki.

Dziękujemy pani Hannie Sosińskiej, która jako przewodnik po Poznaniu, jest olbrzymim wsparciem i dobrym duchem naszych poznańskich eskapad.

Red. A. Lipnicka i klasa 2 gimnazjum 

Przeczytano: 220 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: