Aktualności

30 kwietnia 2017 20:05 | Aktualności

Absolutorium Maturzystów 2017

28 kwietnia pożegnaliśmy kolejnych absolwentów liceum ogólnokształcącego, tym razem było ich 21. Uroczystość pożegnania odbyła się w auli Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku. Naszymi gośćmi byli przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska – Irena Anioł i Mariola Piotrowska, ksiądz proboszcz Adam Zasada, radny Miasta i Gminy Pobiedziska Dariusz Dobry, przewodnicząca Rady Osiedla Letnisko Leśne Aleksandra Mazurek, pan Zbyszek Konarski – mistrz w trzyletnim dowożeniu licealistów na pływalnię oraz rodzice absolwentów.

Po odśpiewaniu hymnu i przemówieniach: Pani Dyrektor Hanny Sosińskiej oraz gości, absolwentom wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły. Dwa pierwsze to świadectwa z wyróżnieniem, a wręczono je uczennicom, które w minionym roku szkolnym otrzymały również stypendia za wyróżniające wyniki w nauce – Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium pieniężne ufundowane przez firmę TIPTOPOL i nauczycieli Zespołu Szkół. Po świadectwach kolej na nagrody – dwie nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska, dwie dyrektora szkoły oraz pięć wychowawcy.

Rodzicom wręczone zostały listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci oraz listy z podziękowaniami za długoletnią współpracę ze szkołą.

W pożegnanie absolwentów zaangażowała się tradycyjnie klasa II LO, która przygotowała wraz z wychowawcą oprawę artystyczną uroczystości, szkolną gazetkę NICO oraz drobne upominki.

Absolwenci pięknie podziękowali wszystkim za wsparcie i pomoc w zmaganiach szkolnych, wręczając kwiaty dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom i gościom, a jako pamiątkę pozostawili, zgodnie z tradycją szkoły, tablo ze zdjęciami swojego rocznika.

Przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez rodziców wspominaliśmy szkolne dzieje, czując jednocześnie „oddech matury na plecach”.

 

                                                                                              wychowawczyni – Barbara Majchrowicz

Przeczytano: 513 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: