Aktualności

22 marca 2017 21:04 | Aktualności

Noc w szkole pod hasłem „Arktyczne pożegnanie zimy"

Nie pierwszy to już raz, gdy uczniowie naszej szkoły, tym razem pierwszej gimnazjum, spędzili noc w szkole. Przełom 20/21 marca był znakomitą okazją do nietuzinkowego pożegnania zimy i … przywitania wiosny.

Program zajęć był napięty. Rozpoczęliśmy od uczestnictwa w dwóch interesujących webinarach z projektu Edu-Arctic: „Arktyczna tundra - przystosowanie roślin do klimatu” oraz „Jak zalodzenie Oceanu Arktycznego może wpływać na pogodę w Polsce?”. Pozyskaną wiedzę z wykładów natychmiast sprawdziliśmy podczas quizu na platformie kahoot. Warto było aktywnie słuchać wykładów, ponieważ najlepsi w quizie zdobyli szóstki z geografii.

Po krótkim odpoczynku rozegraliśmy grę terenową „50”, łączącą łamigłówki umysłowe z intensywnym wysiłkiem fizycznym, która jak zwykle okazała się nie lada wyzwaniem dla uczestników. Niektórzy twierdzili nawet, że było trudniej niż na crossficie :)

Nocne granie w planszówki, niekończące się rozmowy oraz pożywne i najsmaczniejsze tosty pozwoliły nam przetrwać noc, która skończyła się niemalże nad ranem… .

Rano obudziliśmy się w kalendarzowej wiośnie J.

Prowadząca i red. A. Lipnicka

Przeczytano: 318 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: