Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku mieści się w otulinie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. W otoczeniu lasów i jezior dbamy o harmonijny rozwój i wykształcenie naszych uczniów, wykorzystując walory środowiska naturalnego w codziennej pracy

 img_8386.jpg [300x225]

    Nasza szkoła kształci i wychowuje uczniów w duchu akceptacji, życzliwości, tolerancji i wzajemnego szacunku. Dąży do wszechstronnego rozwoju osobowego w wymiarze intelektualnym, psychicznym i społecznym, zdrowotnym, estetycznym i duchowym.

    Jesteśmy szkołą otwartą, rodzinną. Ściśle współpracujemy z rodzicami, aby w jak najpełniejszy sposób odpowiadać na potrzeby uczniów. Charakteryzuje nas indywidualne podejście do uczniów a nauczyciele z zamiłowaniem i pasją realizują misję kształcenia nowych pokoleń. Kształcimy młodych, wrażliwych na potrzeby innych ludzi. Aktywnie działamy w Szkolnym Kole Wolontariatu, włączając się w działalność na rzecz społeczności lokalnej.

 dsc_1805.jpg [300x200]

   Łączymy tradycję z nowoczesnością. Doceniamy dorobek minionych pokoleń, uzupełniając go o innowacyjne programy nauczania takie jak nauka programowania, bierzemy udział w programie “Mistrzowie kodowania”. Najmłodsi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w programie nauczania “Edukacja poprzez teatr”, najstarsi mogą kształcić się w obszarze służb mundurowych wstępując w szeregi klasy licealnej o profilu mundurowym.

 

    Szeroki wybór nieodpłatnych zajęć dodatkowych sprawia, że uczniom w naszej szkole nie grozi nuda. Zajęcia artystyczne, nauka rysunku, rękodzieło, zajęcia sportowe (SKS), hokej na trawie to tylko niektóre z propozycji dla naszych uczniów. 

 

Na Letnisku jest super! 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im.Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony