W czasie wakacji uczniowie naszego gimnazjum  z Koła Wolontariatu Letnisko Sekcja Specjalna pełnili ważną rolę wolontariuszy podczas pólkolonii organizowanych przez Stowarzyszenie " Dla Ciebie" . Pomagali wychowawcom w opiece nad dziećmi - uczestnikami półkolonii we Wronczynie. Oprócz fantastycznie spędzonego czasu , przeżyli razem z podopiecznymi radość pomagania i współtworzenia ciekawych projektow  artystycznych. 
Koordynator Wolontariatu Letnisko Sekcja Specjalna
Beata Jerzyńska

fb_img_1502781800609jpg [300x200]

fb_img_1502781793884jpg [300x200]

fb_img_1502781647017jpg [300x200]

fb_img_1502781815906jpg [300x200]

Dziś 8 grudnia 2016r. odwiedziły nas panie z Fundacji Bernardyn dla psów skrzywdzonych. Porozmawiałyśmy serdecznie o psich potrzebach i naszych możliwościach. 
Po świętach ruszamy z akcją "Pomoc dla psiaków", szykujcie serducha!!!
SKW Letnisko Sekcja Specjalna 
Beata Jerzyńska

img_20161208_123546.jpg [300x400]

8 grudnia  Szkolne Koło Wolontariatu „Letnisko Sekcja Specjalna” zarejestrowało się na portal www.szkolnywolontariat.pl .

Portal ten, to interaktywny Portal Produkcji Dobra stworzony w ramach realizacji projektu „Się działa w Wielkopolsce” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w roku szkolnym 2016/2017. Częścią tego portalu jest mapa działających formalnych i  nieformalnych grup wolontariackich. Założenie konta na Portalu pozwoli naszym wolontariuszom promować swoją działalność i umożliwi dołączenie do 

społeczności wolontariuszy z całego kraju, którzy współtworzą  Portal. 

mapa_produkcji_dobra_plakat468x660.jpg [468x660]


5 grudnia obchodz

imy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu "Letnisko Sekcja Specjalna" i z okazji Dnia Wolontariusza mamy komu dziękować!

Na całym świecie ludzie przystają na chwilę i znajdują czas aby podziękować tym, którzy produkują i rozdają dobro wokół nich. Wolontariusze, to nie tylko ludzie zrzeszeni w ważnych orgaznizacjach ale też każdy z nas, kto czyni dobro, kto zauważa ludzi w potrzebie oraz naszych braci mniejszych - zwierzęta.

W naszej społeczności szkolnej jest za co dziękować. Dziękuję Rodzicom, ktrzy wspierają nasze akcje, którzy pieką i kupują ciasta. Rodzicom, którzy sprzątają w swoich szafach aby ofiarowac koce dla schronisk dla bezdomnych psów. Rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w produkcji dobra.

Dziękuję nauczycielom , którzy poświęcają swój czas aby uczyć dzieci i młodzież jak czynić dobro i jak dostrzegać ludzi w potrzebie.

Dziękuję Wam, uczniowie naszej szkoły za wrażliwe serca i ogromną chęć niesienia pomocy   i czynienia dobra.

Dziękuję klasie 6a za akcję "Ciasto dla zielonego domku" oraz za organizację Loterii Fantowej.

Dziękuję klasie 6b za organizację akcji " Kiermasz słodkości dla Harnasia". Za świąteczny  koncert dla starszych ludzi w Domu Opieki, który się odbędzie przed Świętami.

Dziękuję klasie 1 gim, za udział we wszystkich akcjach,które się kręcą w naszej szkole, a przede wszystkim za zbiórkę środków higienicznych dla Hospicjum dla Dzieci, produkcję serduszek na koncert dla Harnasia i zbiórkę dla psów i kotów.

Dziękuję klasie 2 gim za udział we wszystkich poczynaniach, za pomoc na każdym kroku i w każdej akcji, a szczególnie w organizacji " Kiermaszu słodkości dla Harnasia", w" Koncercie dla Harnasia", zbiórce dla zwierząt schroniskowych, a także uczniom tej klasy, ktorzy osobiście  zaangażowali się w pomoc dzieciom i młodziezy niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia  Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej i poświęcają  swój wolny czas, aby spędzić go ramię w ramię z chorymi rówieśnikami.

Dziękuję uczniom klasy 2 LO. Za udział w maratonach charytatywnych i niesienie ukojenia zmęczonym biegaczom,  za produkcję cegiełek na koncert dla Harnasia oraz czas poświęcony na kwestę na tym koncercie  oraz za wszystkie akcje odbywające się w naszej szkole i za to, ze zawsze można na was polegać.

W tym szczególnym dniu pragniemy podziękować szczególnie wyróżniającym się osobom.

Wręczamy pamiątkowe dyplomy podpisane przez ogólnopolską Fundację Wolontariuszy - Fabryka Dobra

Pani Barbarze Urban - za wieloletnie pełnienie funkcji Szefa Sztabu Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pani Annie Raniowskiej - Dobrej  - za organizowanie i wspieranie charytatywnych inicjatyw szkolnych oraz coroczne akcje pozyskiwania środków finansowych na zakup prezentów świątecznych dla wychowanków ośrodka wspomagania Rodziny w Kobylnicy.

Pani Jadwidze Błażejewskiej - za wieloletnią orgaznizację wolontariuszy na Poznańskie Maratony oraz na Bieg Jagiełły w Pobiedziskach. Za organizację wielu akcji charytatywnych.

Sa też szczególni uczniowie, którzy zostali dziś uhonorowani dyplomami, za pracę w Stowarzyszeniu Dzieci I młodzieży Niepełnosprawnej , ramię w ramię z niepełnosprawnymi rówieśnikami, za udział we wszystkich naszych szkolnych akcjach charytatywnych oraz za wyróżniający udział w maratonach Poznańskich.

Agata Szczepaniak klasa  2 LO

Daria Pomian klasa 2 LO

Oliwia Smolarek klasa 2 L0

Zofia Przybyła klasa 2 GIM

Patrycja Jońca klasa 2 GIM

Michał Jerzyński klasa 2 GIM

DZIĘKUJEMY

opiekun SKW "Letnisko - Sekcja Specjalna"

Beata Jerzyńska

dsc_2159.jpg [300x199] dsc_2160.jpg [300x199]


Na ręce Pani Burmistrz Doroty Nowackiej i Pani Dyrektor Danuty Larus organizatorzy 17.Poznań Maratonu złożyli podziękowania za pomoc uczniów naszej szkoły przy organizacji tej masowej imprezy. Każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat wolontariusza.

Artykuł na temat wolontaritu i biegu w "Aktualnościach" z dnia 13 października 2016.
Jadwiga Błażejewska
Paweł Stępka

podziękowania


SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

 W naszej szkole prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym ma już za sobą zbiórkę pieniędzy dla chorego na glejaka mózgu Harnasia. Wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast i innych słodkości, a zebrane pieniądze zostały przekazane dla Harnasia. Nasi uczniowie pomagali też przy organizacji koncertu charytatywnego, z którego dochody również zostały przekazane na leczenie mieszkańca Pobiedzisk – Harnasia. Wolontariusze wspierali też Poznański Maraton wraz z panią Jadwigą Błażejewską. Nasi uczniowie są wrażliwi nie tylko na ludzkie problemy, aktywnie wspieramy też schronisko dla zwierząt w Skałowie, na rzecz którego przekazaliśmy 160 kilogramów karmy, koce, miski. Dostrzegając wokół wiele potrzeb i problemów, chcemy włączać się w różne działania charytatywne. Jeśli chcesz razem z nami sprawiać, aby świat był lepszym miejscem do życia, dołącz do nas!

Koordynator – Beata Jerzyńska, współpraca Jadwiga Błażejewska

 img_20160930_184409.jpg [300x400]

 

PKO Poznań Maraton

Od 10 lat uczniowie i absolwenci naszej szkoły pomagają uczestnikom poznańskich maratonów i półmaratonów. Na mecie podajemy koce termiczne, napoje, owoce, słodycze. Wręczamy pamiątkowe medale i kwiaty. 9 października 2016 roku na 17. PKO Poznań Maratonie też byliśmy. Współuczestniczenie w tak wyjątkowej imprezie masowej jest wielką przyjemnością. Dużą radością jest możliwość gratulowania startu mieszkańcom naszej gminy, naszym przyjaciołm, członkom naszych rodzin.

Jadwiga Błażejewska
Paweł Stępka
dsc_1066_2.jpg [300x201]

Świąteczna Paczka

Społeczność szkolna przygotowuje pomoc świąteczną dla wybranych rodzin. Od czasu organizacji Kiermaszów Mikołajkowych pomoc ta przyjęła formę Świątecznej Paczki. Chętne rodziny przynoszą w czasie kiermaszu piękne paczki, które są przygotowywane dla wybranych uczniów. Darczyńcy znając wcześniej wiek i płeć dziecka, przygotowują niespodzianki dopasowane do marzeń i potrzeb obdarowywanych.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia paczki są dużą radością dla dzieci i dla tych, którzy chcą nieść radość.

Jadwiga Błażejewska 

dsc_0230.jpg [300x200]

dsc_0231.jpg [300x200]

dsc_0233.jpg [300x200]

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im.Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony