Osiągnięcia uczniów

Rok 2017

Liceum

 • Dwa zwcycięstwa w Międzynarodowym Konkursie Arktycznym realizowanym w ramach projektu EduArctic- Julia Grabarkiewicz i Wojtek Kromólski z klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego jadą na wyprawy badawcze na Islandię lub Wyspy Owcze czytaj więcej

Gimnazjum

 • Gminnym konkursie recytatorskim „Bo najważniejsza jest przyjaźń”  w kategorii klas gimnazjalnych miejsce 3 zajął Bartosz Wasiakowski.
 • III miejsce w Ogólnopolskmi Konkursie na najciekwaszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu. Od wielu lat uczestniczymy aktywnie w obchodach DBI. W tym roku postanowiliśmy udokumentować nasze szkolne działania i zgłosiliśmy się dodatkowo do Konkursu na Najciekawszą Inicjatywę DBI. Pomysł przeprowadzenia autorskiej gry terenowej, mającej na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, spotkał się z dobrym przyjęciem komisji konkursowej. Spośród 1949 inicjatyw pokonaliśmy niemalże 600 innych udokumentowanych akcji.

Szkoła Podstawowa

Klasy 4 – 6 SP

 • Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska dla Marcina Mikołajczaka z klasy 6b - Laureat wojewódzkiego konkursu historycznego Polska i Polacy w czasie II wojny światowej
 • 26 Wojewódzki Turniej Białych Piór  - drugie miejsce - Michał Mortka z kl. 6b, a wyróżnienie otrzymała uczennica kl.4 Łucja Ferenc.
 • W gminnym konkursie na Superrachmistrza klas czwartych pierwsze miejsce zajęła Ania Gorwa. 
 • Gminnym konkursie recytatorskim „Bo najważniejsza jest przyjaźń”  w kategorii klas 4-6 SP pierwsze miejsce otrzymała Alicja Dobrucka z klasy 4, II – Agnieszka Krassuska z klasy 6.
 • W Gminnym Konkursie Piosenki w Węglewie miejsce I zajęła Ola Pastor z kl. 6b, a miejsce II Łucja Ferenc z kl.4.

Szkoła Podstawowa

Edukacja wczesnoszkolna

 • Gminny konkurs matematyczny w Biskupicach Superlogok – I miejsce klas pierwszych – Oliwia Stokowska, I miejsce klas drugich – Julia Stokowska, I miejsce klas trzecich – Krystian Wojdanowicz
 • Gminny Konkurs Recytatorski w Jerzykowie „Bo najważniejsza jest przyjaźń” – wyróżnienia dla Basi Szymiec z kl. 1, Julii Pięty z kl. 3a i Agaty Gajdy z kl. 3b.

 


Rok 2013

Osiągnięcia uczniów klasy 2a szkoły podstawowej:

 • Agnieszka Krasuska – I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim „Jesteś piękne, mówię życiu…”
 • Agnieszka Krasuska – I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim ‘Wiosenne Przebudzenie”
 • Piotr Szymiec - I miejsce w gminnym konkursie recytatorskim ‘Wiosenne Przebudzenie”
 • Agnieszka Krasuska – II miejsce w XIV Finale Powiatowego Konkursu ”Wiosenne Przebudzenie” – Murowana Goślina

Osiągnięcia sportowe:

Gminny turniej unihokeja dla szkół podstawowych- dziewczęta 1 miejsce, chłopcy 2 miejsce.

Rok 2012

19 kwietnia 2012 r. „ Aniołów z III klasy” pojechały do Suchego Lasu na Wojewódzki Finał VII Konfrontacji Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Poznańską Fundację Artystyczną. Konfrontacje Teatralne odbywały się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Patronatem Medialnym Radia Merkury i Gazety Sucholewskiej. Uczniowie III klasy otrzymali  Nagrodę Główną – Wojciecha. Wojciech- to Grand  Prix dla  zespołu teatralnego biorącego udział w Konfrontacjach. Dopiero na drugi dzień, gdy zbieraliśmy gratulacje, dotarło do nas, że spośród tylu grup z województwa wielkopolskiego to właśnie my dostaliśmy Wojciecha.

Rok 2011

Dnia 3 listopada w Kórniku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Wpisani w historię”. Albert Andrzejewski - uczeń klasy III ujął jury interpretacją utworu „Drzewo” i otrzymał II miejsce w XI Powiatowym Konkursie Recytatorskim  „Wpisani w historię”. 

Dnia 11 października, uczniowie klas III szkół podstawowych gminy Pobiedziska, wzięli udział w I Gminnym Konkursie Głośnego, Pięknego Czytania organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Pobiedziska.

 • Mistrzem Głośnego, Pięknego Czytania został Kajetan Sempoch
 • Wicemistrzem- Oliwia Wlaszczyk
 • Wyróżnienie otrzymał Bartosz Wasiakowski

 


 

asia_forycka.jpg

Joanna Forycka - laureatka XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

 

 ola_rosinska.jpg

Aleksandra Rosińska - I miejsce punktowane w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

 

 jozef.jpg

Józef Urban – laureat Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

 

 

Małgorzata Widelicka – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

 

Agnieszka Czyżowicz – laureatka wojewódzkiego konkursu pt. Jak wyglądałaby Ziemia bez ptaków

 pawel_makowski.jpg

Paweł Makowski - Młody Senator CEO (udział w debacie Młodych Senatorów w Warszawie)

 

 powstanie.jpg

Certyfikat Kreatywnej Szkoły - Projekt Śladami Powstania Wielkopolskiego

 

 

uks.jpg

UKS Pobiedziska Letnisko - Wicemistrzowie Polski 2010